Göteborg

Välkommen till Göteborgskretsens lokala hemsida! Här finner du information om aktuella aktiviteter och kontaktuppgifter till styrelsen. Tveka inte att kontakta oss med era tankar eller funderingar.

Protokoll på "Min sida"

Min sida hittar du kretsarnas mötesprotokoll, verksamhetsberättelser, verksamhetsplaner och andra mötesdokument som av GDPR-skäl behöver ligga bakom lås. 

Uppdatera era kontaktuppgifter

Tänk på att uppdatera era medlemsuppgifter på Min sida, så att vi kan nå er via mejl med inbjudningar och information.

Följ oss på sociala medier

Följ gärna Göteborgskretsen på Twitter: @Goteborgskretsen och Facebook Sveriges Arbetsterapeuter – Göteborgskretsen.

Allmänt om kretsen

Göteborgskretsen består geografiskt av Göteborgs kommun samt kranskommunerna Härryda, Mölndal, Partille och Öckerö. Göteborgskretsen är en av Sveriges största kretsar. Göteborgskretsen består av cirka 830 medlemmar.

Kontaktuppgifter

Skriv gärna till oss i styrelsen! Kretsstyrelsen hittar du på Min sida. Vi har som målsättning att svara inom en vecka. 

Vakant
Kretsordförande

Anna Jensdóttir
Postmottagare
anna.jensdottir@vgregion.se

Gunilla Rehn
Lokal ombudsman region
gunilla.rehn@vgregion.se
0736-60 14 49

Maria Knutsson
Lokal ombudsman kommun
maria.knutsson@aldrevardomsorg.goteborg.se
031-366 76 90

Jessica Andersson
Lokal ombudsman kommun
jessica.andersson@centrum.goteborg.se 

Eva Andersson
Lokal ombudsman region
Lokal ombudsman kranskommuner
eva.v.andersson.56@gmail.com
0705 655 127

Monica Fäldt
Arbetsmiljöstrateg 
monica.faldt@vgregion.se 

Malin Ernberg Lekbrandt
Arbetsmiljöstrateg 
malin.ehrnberg.lekbrant@aldrevardomsorg.goteborg.se 
031- 365 76 93 

Britt-Marie Karlsson
Professionsstrateg
britt-marie.karlsson@aldrevardomsorg.goteborg.se 

Annika Khalif
Professionsstrateg 
annika.khalif@vgregion.se
031-3434468

Gå med du också!

Bli medlem