Stockholm

Välkommen till Stockholmskretsens lokala sida! Stockholmskretsen representerar cirka 1550 medlemmar från Nynäshamn i söder till Grisslehamn i norr. Medlemmarna arbetar inom regionen, kommunen samt inom den privata sektorn.

Håll oss uppdaterade!

Glöm inte att uppdatera dina uppgifter på Min sida, så att du nås av våra utskick!

Kommande aktiviteter

Kretsens aktiviteter hålls nu i coronatider digitalt.

Den 4 juni är det lönecafé, kl. 18.30 via Microsoft Teams, med vår centrala ombudsman Essie Majkowitz. Anmäl dig här.

I höst planeras en föreläsning med vår ordförande Ida Kåhlin samt arbetsmiljöworkshop, så håll utkik efter inbjudan!

Kretsens årsmöte hålls alltid i mars. 

Kontaktuppgifter

Kontakta styrelsen på stockholmskretsen@arbetsterapeuterna.se.

Ronja Nordström
Kretsordförande
ronja.trulsdotter@gmail.com

Pernilla  Heving
Vice kretsordförande
pernilla.heving@ptj.se 

Cissi Lamke
Vice kretsordförande
Lokal ombudsman kommun, Stockholms stad
cecilia.lamke@stockholm.se 

Ann-Charlott Holmlöv
Lokal ombudsman kommun, Södra kommuner
ann-charlott.holmlov@sodertalje.se

Elin Andersson
Lokal ombudsman region, SLSO primärvård, psykiatri
elin.andersson@sll.se

Kersti Sköld
Lokal ombudsman region, SLSO habilitering, hjälpmedel
kersti.skold@sll.se
0812335121

Ingrid Berggren
Lokal ombudsman region, Karolinska
ingrid.berggren@sll.se 
0856031130

Gunilla Helgstrand
Lokal ombudsman region, SLSO geriatrik, Asih
gunilla.helgstrand@sll.se 
0812338156

Vakant
Arbetsmiljöstrateg

Eva Hogg
Professionsstrateg
eva.hogg@sll.se 

Fatemeh Goudarzi
Professionsstrateg
fatemeh.goudarzi@sll.se 

Gå med du också!

Bli medlem