Kanslipersonal

Här hittar du kontaktuppgifter till alla som arbetar på Sveriges Arbetsterapeuters kansli.

Lön och villkor


Raul Holmgren

raul.holmgren@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 57
Kretsansvarig för Jönköping, Östergötland, Dalarna, Värmland, Västmanland, Kronoberg och Kalmar.

Michael Sahlin
michael.sahlin@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 82
Kretsansvarig för Stockholm, Fyrbodal, Göteborg, Halland, S Älvsborg, Skaraborg och Blekinge.

Essie Majkowitz
Förbundsjurist
essie.majkowitz@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 54
Kretsansvarig för Skåne, Södermanland, Uppsala och Gotland.

Maria Yngvesson
Förhandlingschef
maria.yngvesson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 99
Kretsansvarig för Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland, Jämtland, Härjedalen, Gävleborg och Örebro.

Kommunikation

Mikael Bokström (i tjänst vecka 27, 28, 29, 30 och 31)
Producent och projektledare inom marknadskommunikation
mikael.bokstrom@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 62

Adina Cederblad (i tjänst vecka 25 och 31)
Studentombudsman
adina.cederblad@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 58

Anna Sofi Dahlberg (i tjänst vecka 25, 26 och 32)
Webbansvarig kommunikatör och projektledare
anna.sofi.dahlberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 55

Lena Gennemark Edsbäcker (i tjänst vecka 25 och 32)
Kommunikationschef
Projektledare för Arbetsterapiforum
lena.gennemark.edsbacker@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 47

Gelinda Jonasson
Föräldraledig
Webbansvarig kommunikatör och projektledare

Hanna Svensson 
Föräldraledig
Studentombudsman

Profession

Malin Curlo
Leg. arbetsterapeut, med.mag.
Akademin: Kurs- och utbildningssamordnare, kursutvecklare
Internationella frågor
malin.curlo@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 21

Christina Lundqvist
Leg. arbetsterapeut, MSc och specialist i arbetsterapi
Utvecklingschef, huvudansvar för samordning av professionsfrågor
christina.lundqvist@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 94

Tina Sandulf
Akademin: Förläggare och marknadskommunikatör
tina.sandulf@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 48

Elin Westerberg
Akademin: Kursadministratör
Professionsassistent
elin.westerberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 96

Erika Johansson
Professionspolitisk handläggare med pressansvar
erika.johansson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 51

Staben

Per Lagerberg
Kontors- och fastighetsservice
per.lagerberg@akademikerhuset.se
08-507 488 14

Malin Nordstrand
Förbundsdirektör
malin.nordstrand@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 32

Åsa Ehinger
Förbundssekreterare
asa.ehinger@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 45

Björn Malm
Ekonomichef
bjorn.malm@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 78

Katja Alexanderson
Chefredaktör för vår medlemstidning Arbetsterapeuten
katja.alexanderson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 25

Pontus Wikholm
Kommunikatör och pressansvarig
pontus.wikholm@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 34

Ann-Sofie Palmlöv
Organisationssekreterare och HR
ann-sofie.palmlov@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 46

Lena Rennerhorn
Medlemshandläggare
lena.rennerhorn@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 43