Kanslipersonal

Nedan finner du kontaktuppgifter till alla som arbetar på Sveriges Arbetsterapeuters kansli.

Lön och villkor

Carl Eos
Förhandlingschef och central ombudsman för Fyrbodal, Göteborg, Halland, Skaraborg och Södra Älvsborg
carl.eos@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 55

Marie Glandin
Central ombudsman för Skåne, Blekinge, Kronoberg, Kalmar
marie.glandin@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 82

Aida Habtemikael
Central ombudsman för Stockholm, Östergötland, Uppsala, Gotland
aida.habtemikael@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 22

Martina Roos
Central ombudsman för Jönköping, Dalarna, Södermanland, Värmland, Västmanland
martina.roos@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 49

Evalinn Wilke
Central ombudsman för Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland, Jämtland, Gävleborg, Örebro
evalinn.wilke@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 99

Kommunikation

Katja Alexanderson
Chefredaktör för vår medlemstidning Arbetsterapeuten
katja.alexanderson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 25

Lena Gennemark Edsbäcker
Kommunikationschef
Projektledare för Arbetsterapiforum
lena.gennemark.edsbacker@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 47

Gelinda Jonasson
Kommunikatör och webbansvarig
gelinda.jonasson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 19

Ulf Lundberg
Kommunikationsstrateg
ulf.lundberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 62

Hanna Svensson
Studentombudsman
hanna.svensson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 56

Pontus Wikholm
Kommunikatör
pontus.wikholm@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 34

Profession

Christina Lundqvist
Utvecklingschef, leg. arbetsterapeut, MSc och specialist i arbetsterapi
Huvudansvar för samordning av professionsfrågor
christina.lundqvist@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 94

Carita Nygren
Professionsutvecklare, leg arbetsterapeut och PhD
Huvudansvar för utbildning, forskning och kurser

Tina Sandulf
Marknadskommunikatör
Förlaget
tina.sandulf@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 48

Elin Westerberg
Professionsassistent/kursadministratör
elin.westerberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 96

Övriga

Malin Curlo
Utbildningsansvarig, leg. arbetsterapeut
malin.curlo@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 21

Per Lagerberg
Kontors- och fastighetsservice
per.lagerberg@akademikerhuset.se
08-507 488 14

Ulrika Larsson
Kanslichef
ulrika.larsson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 12

Björn Malm
Redovisningsansvarig
bjorn.malm@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 78

Ann-Sofie Palmlöv
Organisationssekreterare
ann-sofie.palmlov@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 46

Lena Rennerhorn
Medlemsärenden
lena.rennerhorn@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 43

Carin Ullberg
Konferensvärdinna
carin.ullberg@akademikerhuset.se
08-507 488 65

Martin Östberg
Biträdande kanslichef
martin.ostberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 45