Hoppa till innehåll

Kommunikation

Nedan finner du kontaktuppgifter till de inom Sveriges Arbetsterapeuters kansli som specifikt arbetar med information, kommunikation och opinionsbildning.

Katja Alexanderson
Katja Alexanderson

Chefredaktör för tidskriften Arbetsterapeuten

katja.alexanderson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 25 

Lena Gennemark Edsbäcker
Lena Gennemark Edsbäcker

Kommunikationschef

Projektledare för Arbetsterapiforum
lena.gennemark.edsbacker@arbetsterapeuterna.se

08-507 488 47

Sofia Johnsson
Sofia Johnsson

Studentsamordnare

sofia.johnsson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 54 

Gelinda Jonasson
Gelinda Jonasson

Kommunikatör och webbredaktör

gelinda.jonasson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 19

Ulf Lundberg
Ulf Lundberg

Kommunikationsstrateg

ulf.lundberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 62

Lena Rennerhorn
Lena Rennerhorn

Medlemsärenden

lena.rennerhorn@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 43 

Tina Sandulf
Tina Sandulf

Marknadskommunikatör

Förlaget
tina.sandulf@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 48 

Pontus Wikholm
Pontus Wikholm

Kommunikatör

pontus.wikholm@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 34

Ansvarig för sida:

Ulrika Larsson 
Förbundet Sveriges Arbetsterapeuter

Kanslichef

E-post:
Uppdaterad: 2018-09-18

En film om arbetsterapi

Arbetsterapeuterna använder viss data (cookies) för att försäkra sig om att du får en bra användarupplevelse.