Hoppa till innehåll

Kanslipersonal

Nedan finner du kontaktuppgifter till alla som arbetar på Sveriges Arbetsterapeuters kansli.

Katja Alexanderson
Katja Alexanderson

Chefredaktör för vår medlemstidning Arbetsterapeuten

katja.alexanderson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 25

Malin Curlo
Malin Curlo
Utbildningsansvarig, leg arbetsterapeut
malin.curlo@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 21

Carl Eos
Carl Eos

Förhandlingschef

carl.eos@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 55 

Lena Gennemark Edsbäcker
Lena Gennemark Edsbäcker

Kommunikationschef

Projektledare för Arbetsterapiforum
lena.gennemark.edsbacker@arbetsterapeuterna.se

08-507 488 47

Marie Glandin
Marie Glandin 

Ombudsman

marie.glandin@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 82

Aida Habtemikael

Ombudsman

aida.habtemikael@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 22

Sofia Johnsson
Sofia Johnsson

Studentsamordnare

sofia.johnsson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 54 

Gelinda Jonasson
Gelinda Jonasson

Kommunikatör och webbredaktör

gelinda.jonasson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 19

Ulrika Larsson
Ulrika Larsson

Kanslichef

ulrika.larsson@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 12 

Ulf Lundberg
Ulf Lundberg

Kommunikationsstrateg

ulf.lundberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 62 

Christina Lundqvist
Christina Lundqvist

Utvecklingschef, leg arbetsterapeut, MSc och specialist i arbetsterapi

Huvudansvar för samordning av professionsfrågor
christina.lundqvist@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 94 

Björn Malm
Björn Malm

Redovisningsansvarig

bjorn.malm@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 78

Carita Nygren
Carita Nygren

Professionsutvecklare, leg arbetsterapeut och PhD

Huvudansvar för utbildning, forskning och kurser
carita.nygren@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 51 

Ann-Sofie Palmlöv
Ann-Sofie Palmlöv

Organisationsekreterare

ann-sofie.palmlov@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 46 

Lena Rennerhorn
Lena Rennerhorn

Medlemsärenden

lena.rennerhorn@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 43 

Martina Roos
Martina Roos

Ombudsman

martina.roos@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 49

Tina Sandulf
Tina Sandulf

Marknadskommunikatör

Förlaget
tina.sandulf@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 48 

Elin Westerberg
Elin Westerberg 

Professionassistent/kursadministratör

elin.westerberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 96 

Pontus Wikholm
Pontus Wikholm

Kommunikatör

pontus.wikholm@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 34

Evalinn Wilke

Evalinn Wilke

Ombudsman

evalinn.wilke@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 99

Martin Östberg

Martin Östberg

Biträdande kanslichef

martin.ostberg@arbetsterapeuterna.se
08-507 488 45 

Gemensamma resurser med Naturvetarna

Per Lagerberg
Per Lagerberg

Kontors- och fastighetsservice

Per.Lagerberg@akademikerhuset.se
08-507 488 14 

Carin Ullberg
Carin Ullberg

Konferensvärdinna

carin.ullberg@akademikerhuset.se
08-507 488 65

Ansvarig för sida:

Ulrika Larsson 
Förbundet Sveriges Arbetsterapeuter

Kanslichef

E-post:
Uppdaterad: 2018-10-02

En film om arbetsterapi

Arbetsterapeuterna använder viss data (cookies) för att försäkra sig om att du får en bra användarupplevelse.